< Cofnij

Rozstrzygnięcie III edycji konkursu grantowego Onkogranty

Projekt dr. hab. Marcina Moskalewicza "Zarządzanie czasem przez pacjenta onkologicznego w trakcie chemioterapii" zwyciężył w konkursie Polskiej Ligi Walki z Rakiem ONKOGRANTY III.

Projekt realizowany będzie wraz z dr Jadwigą Wiertlewską-Bielarz oraz dr. Piotrem Kordelem w nowo otwartej Pracowni Filozofii Zdrowia Psychicznego w Katedrze Nauk Społecznych i Humanistycznych UMP kierowanej przez dr. hab. Marcina Moskalewicza. Problematyka badań podejmowanych w pracowni mieści się w zakresie filozofii psychiatrii, filozofii umysłu oraz psychopatologii fenomenologicznej, a dotyczy aktualnie zagadnień m.in. percepcji czasu, roli intuicji w diagnostyce psychiatrycznej, doświadczenia pierwszoosobowego w zaburzeniach psychicznych. Partnerem strategicznym pracowni jest Centre for Values-Based Practice in Health and Social Care w St. Catherine's College na Uniwersytecie Oxfordzkim.

dr hab. Marcin Moskalewicz

 Rozstrzygnięcie III edycji konkursu grantowego Onkogranty

2019 08 28 onkogranty III text img

Fundacja Polska Liga Walki z Rakiem rozstrzygnęła trzecią edycję konkursu ONKOGRANTY. Spośród zgłoszonych projektów jury wyłoniło trzy zwycięskie wnioski. Są to projekty:

1. "Zarządzanie czasem przez pacjenta onkologicznego w trakcie chemioterapii" w kategorii "Pacjent jako podmiot w systemie ochrony zdrowia", autorstwa dr hab. Marcina Moskalewicza.

2. "Motywacja do rzucenia palenia i oczekiwany rodzaj wsparcia wśród chorych z rakiem krtani, gardła i jamy ustnej w konfrontacji z kompetencjami otolaryngologów w poradnictwie dotyczącym terapii antynikotynowych" w kategorii "Pacjent jako podmiot w systemie ochrony zdrowia", autorstwa dr hab n.med. Anny Rzepakowskiej i dr n. hum. Dominiki Wiśniewskiej.

3. "Aplikacja do dokumentowania fotograficznego zmian na skórze chorych w trakcie leczenia onkologicznego" w kategorii "Wykorzystanie nowych technologii w dwustronnej komunikacji z pacjentem w trakcie diagnostyki, leczenia i po zakończeniu terapii", autorstwa dr Magdaleny Kędzierskiej i mgr. Arkadiusza Popa.

4. „Mechanizmy wczesnego dostępu do leków innowacyjnych – przykłady dobrych praktyk. Rekomendacje dla Polski” w kategorii "Jak poprawić dostęp do innowacyjnych metod leczenia onkologicznego?", autorstwa dr Małgorzaty Gałązki-Sobotki i Rafała Zyśka.

Biuro Fundacji skontaktuję się z autorami zwycięskich wniosków do 20 stycznia br.

https://ligawalkizrakiem.pl/aktualnosci/333-rozstrzygniecie-iii-edycji-konkursu-grantowego-onkogranty