Konferencja Phenomenology of Addiction w Dublinie

Dnia 4 czerwca 2024 roku w Dublinie odbyła się konferencja pt. Phenomenology of Addiction: Substance Use and Lived Experience. Hybrydowa konferencja poświęcona szeroko zakrojonemu pierwszoosobowemu doświadczeniu świata przez osoby uzależnione odbyła się na salach UCD Sutherland School of Law, gdzie na miejscu byli dr hab. Marcin Moskalewicz oraz mgr Albert Łukasik. Panowie wygłosili wystąpienie pod tytułem “Temporal experience in addiction”, które podsumowywało pracę w ramach grantu NCN Sonata Bis 11 "Kwantytatywna fenomenologia zaburzeń temporalności". Projekt skupiał się na podsumowaniu obecnego stanu badań i wiedzy na temat zaburzonej temporalności wśród osób uzależnionych analizowanej z perspektywy fenomenologicznej. Poza uczestnikami z Polski, na konferencji wygłosili swoje prezentacje również wybitni znawcy tematu i badacze, tacy jak Ryan Kemp, Ion Copoeru czy Guilherme Messas.

Po lewej: wnętrze budynku, w której odbywała się konferencja. Po prawej: rzut oka na kampus.

Sylwetki reprezentantów uczelni. Po lewej: Albert Łukasik. Po prawej: Marcin Moskalewicz.

Prezentacja wyników pracy w ramach grantu dokonanych przez Marcina Moskalewicza i Alberta Łukasika