Dr hab. Marcin Moskalewicz, mgr Anastazja Szuła i mgr Anna Sterna w roli organizatorów i uczestników konferencji „Disordered Temporalities – Toward Quantitative Phenomenology” w Heidelbergu

W dniach 4-5.07.2024 na Uniwersytecie w Heidelbergu odbyła się konferencja „Disordered Temporalities – Toward Quantitative Phenomenology”, współorganizowana przez sekcję Psychopatologii Fenomenologicznej Kliniki Psychiatrycznej w Heidelbergu (Niemcy); Pracownię Filozofii Zdrowia Psychicznego Katedry Nauk Społecznych I Humanistycznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; Phenomenology and Mental Health Network, The Collaborating Centre for Values-based Practice in Health and Social Care, St. Catherine's College, Oxford (UK); Marcina Moskalewicza, Anastazję Szułę i Thomasa Fuchsa.

Konferencja odbyła się w Jaspers-Bibliothek, mieszczącej się w Klinice Psychiatrycznej w Heidelbergu.

Klinika Psychiatryczna w Heidelbergu

Tematyka konferencji była zgodna z tematyką projektu – dotyczyła zaburzeń temporalności i fenomenologii kwantytatywnej. Część wystąpień zostanie opublikowana na kanale Phenomenology and Mental Health Network. https://www.youtube.com/@phenomenologyandmentalheal3517

Mgr Anna Sterna wystąpiła z referatem “Borderline as a Disturbance of Temporality. Evidence Based Phenomenological Perspective” a mgr Anastazja Szuła z referatem “Bridging Phenomenology and Quantitative Research: The Transdiagnostic Assessment Of Temporal Experience (TATE) in Practice”.

Obrady podczas zdalnego wystąpienia profesora Giovanniego Stanghelliniego