- 2018 Innovations in Health Promotion

W dniach od 28 maja do 2 czerwca odbyła się szesnasta edycja międzynarodowej Summer School in Health Promotion, współorganizowanej przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Tym razem naszym głównym partnerem był University College z Brugii, który po raz pierwszy ugościł uczestników letniego kursu. W tegorocznym projekcie udział wzięli także goście z Niemiec, Hiszpanii i Holandii, a spotkanie było kontynuacją poprzednich edycji Summer School, która odbywała w Poznaniu, Jyväskylä, Braszowie, Esslingen i na Majorce.

Jak co roku tematem przewodnim tegorocznych obrad była promocja zdrowia. Tym razem w sposób szczególny dyskutowano kwestie związane z wykorzystaniem innowacji w promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Sam tytuł Summer School brzmiał: Innovations in health promotion. Udział w projekcie specjalistów z zakresu wielu dzień nauk o zdrowiu, w tym zdrowia publicznego, fizjoterapii, pielęgniarstwa, a także socjologii, edukacji i pracy socjalnej zapewnił wieloaspektowe ujęcie dyskutowanego tematu i unaocznił uczestnikom, że praca na rzecz zdrowia publicznego i promocji zdrowia wymaga współpracy specjalistów z wielu dziedzin. Szczególnie ciekawy był cykl zajęć dotyczących Gamification of learning in health promotion, który pokazał, jak w innowacyjny sposób łączyć naukę i promocję zdrowia z zabawą.

>>> Więcej informacji

>>> Program

Uczestnicy XVI Summer School in Health Promotin
Koordynatorzy letniego kursu
Brugia zachywyca architekturą
Lokalne przysmaki
Nasi studeci Zuzanna Nowakowska, Marika Ławniczek, i Krzysztof Skibiński  poprowadzili ciekway warsztat na temat roli oddechu i oddychania
Wykład dr n med. Eweliny Wierzejskiej The use of dietary supplements
Wykłady i warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem
Warsztaty kulinarne Sharing is caring potwierdziły jakość polskiej kuchni
Zajęcia miały zarówno charakter tradycyjnych wykładów, jak i warsztatów