Profesor dr hab. Michał Musielak stawia pytanie: Czy SARS-CoV-2 zmieni bieg historii?

W dniu 28 kwietnia 2020 r. ukazał się numer 9 „Nie damy się w UMP". Dziennik stanu epidemii koronawirusa Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu”, a jego treść rekomenduje czytelnikom prorektor UMP prof. dr hab. Michał Nowicki.

W  aktualnym wydaniu Dziennika JM Rektor UMP, prof. dr hab. Andrzej Tykarski informuje społeczność akademicką naszej Uczelni o działaniach władz UMP dotyczących podjęcia decyzji nt. ewentualnego przedłużenia roku akademickiego.

Na łamach Dziennika prof. dr hab. Michał Musielak pisze o tym, jak epidemia SARS-CoV-2 może wpłynąć na nasze życie, także po jej ustaniu, odwołując się do doświadczeń z przeszłości.

Ponadto, w numerze 9 jest informacja o zorganizowaniu w formie on-line tegorocznej konferencji „Współczesna analityka farmaceutyczna i biomedyczna w ochronie zdrowia", oraz o pracach nad szczepionką i tradycyjnie publikowana jest lista darczyńców na rzecz walki z koronawirusem.