Dr hab. Ewa Baum, prof. UMP i dr Agnieszka Żok o praktykach wobec zwierząt w XXI wieku

W dniach od 18.11.2022 do 19.11.2022 obradowała w formie online kolejna Konferencja Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku. Pomaganie zwierzętom: aspekty psychologiczne, społeczno-strukturalne oraz medyczne i weterynaryjne pod kierunkiem prof. dr hab. Michała Nowickiego z Uniwersytet Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i dr hab. prof. UAM Hanny Mamzer z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współorganizatorem Konferencji była Katedra Nauk Społecznych i Humanistycznych
W trakcie dwóch dni uczestnicy Konferencji obradowali w ramach siedmiu sekcji tematycznych. Katedrę Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz Zakład Filozofii Medycyny i Bioetyki reprezentowała dr hab. Ewa Baum prof. UMP i dr Agnieszka Żok. Profesor Ewa Baum była moderatorem obrad Sekcji I. Opieka nad zwierzętami - namysł teoretyczny. Ponadto, wraz z dr Roksaną Malak przygotowała wystąpienie przedstawione w trakcie drugiego dnia obrad, w Sekcji VI. Opieka nad zwierzętami towarzyszącymi i dzikimi cz. II, pt. Fizjoterapia i osteopatia jako terapia poprawiająca jakość życia zwierząt. Natomiast dr Agnieszka Żok była moderatorem obrad Sekcji II. Opieka nad zwierzętami w praktyce.