VI POZNAŃSKI DZIEŃ CHORÓB RZADKICH - ŻYCIE Z CHOROBĄ RZADKĄ: OSOBA, RODZINA I SPOŁECZEŃSTWO
Uczestnikami sesji konkursowej ogólnopolskiej konferencji naukowo-szkoleniowej VI poznański Dzień Chorób Rzadkich - Życie z chorobą rzadką: osoba, rodzina i społeczeństwo mogą być studenci medycznych uczelni wyższych, niezależnie od kierunku czy roku studiów (typ studiów: licencjackie, inżynierskie, magisterskie, magisterskie jednolite).
Prezentowane mogą być jedynie opisy przypadków dotyczące chorób rzadkich. Prace oryginalne lub przeglądowe nie są przyjmowane.
Akceptowane są tylko prace niepublikowane ani nieprezentowane wcześniej. Uczestnik jest zobowiązany potwierdzić ten fakt wypełnieniem oświadczenia, które zawarte jest w załączniku do regulaminu nr 1 (Załącznik do regulaminu nr 1).
Każda praca może mieć maksymalnie trzech współautorów, wliczając w to autora prezentującego.
Każdy uczestnik może wygłosić jedną pracę oraz być współautorem dwóch kolejnych.
Obowiązującym językiem sesji konkursowej jest język polski.
Abstrakt powinien się składać z trzech części: wstęp, opis przypadku, wnioski. Maksymalna długość abstraktu nie może przekroczyć 250 słów (sam tekst abstraktu; słów typu wstęp, opis przypadku, itp. nie wlicza się do limitu). Abstrakt nie może zawierać tabel, zdjęć i wykresów. W abstrakcie muszą zostać uwzględnione: tytuł, imię i nazwisko autora prezentującego, imię i nazwisko opiekuna pracy (który nie wlicza się do limitu współautorów), uczelnia/klinika/koło naukowe, imiona i nazwiska współautorów.
Abstrakt należy wysłać przez formularz udostępniony na wydarzeniu Konferencji na Facebooku w terminie od godz. 15:00, 02.01.2025 r. do godz. 23:59, 17.01.2025 r. Komitet Organizacyjny zastrzega sobie prawo do wydłużenia okresu nadsyłania prac, o czym poinformuje za pomocą Facebooka. Do abstraktu należy dołączyć wspomniane w punkcie nr 3 oświadczenie (skan osobiście podpisanego oświadczenia).
O zakwalifikowaniu pracy decyduje komisja konkursowa. Autorzy przyjętych prac zostaną powiadomieni mailowo do 10.02.2025 r.
Do sesji konkursowej kwalifikowanych jest 9 prac. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby prac.
Autorzy są zobowiązani przesłać do 18.02.2025 r. na adres mailowy genetykamedyczna.sknump@gmail.com prezentację multimedialną w formacie .pdf (format preferowany) lub .ppt/.pptx - w przypadku innego formatu organizator nie gwarantuje prawidłowego odtworzenia prezentacji.
Książka abstraktów zostanie udostępniona tylko w postaci elektronicznej w formacie .pdf i będzie zawierać numer ISBN.
Sesja konkursowa odbędzie się 28.02.2025 r. w formie stacjonarnej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Dokładny plan wydarzenia zostanie udostępniony przez organizatora w późniejszym terminie.
Przebieg sesji konkursowej:
1. Autor prezentujący przedstawia pracę w formie ustnej. Prezentować pracę może tylko jedna, wyznaczona uprzednio osoba. W wyjątkowych okolicznościach możliwa jest zmiana autora prezentującego, co powinno być zgłoszone za pomocą wiadomości e-mailowej Komitetowi Organizacyjnemu.
2. Po wystąpieniu przewidziana jest dyskusja z członkami komisji konkursowej. Bierze w niej udział wyłącznie autor prezentujący.
3. Czas przeznaczony na prezentację przypadku wynosi 5 minut, a dyskusję - 2 minuty. Prowadzący sesję ma prawo przerwać prezentującemu po upływie wyżej wskazanego czasu. Organizator zastrzega sobie możliwość skrócenia/ wydłużenia tego czasu, o czym poinformuje autorów prezentujących drogą mailową.
4. Prace zostaną ocenione przez komisję konkursową złożoną z 3 członków. Ocenie zostaną poddane: abstrakt, wystąpienie oraz dyskusja. Ocena komisji jest ostateczna i nie można się od niej odwoływać.
5. Na podstawie punktacji przyznanej przez członków komisji zostaną wyłonione trzy nagrodzone miejsca. Komisja ma prawo przyznać wyróżnienia.
Wyniki zostaną ogłoszone w trakcie zakończenia Konferencji oraz opublikowane w internecie.
Zaświadczenie potwierdzające wygłoszenie pracy zostanie wysłane tylko i wyłącznie autorowi prezentującemu.
Nagrody i certyfikaty potwierdzające otrzymanie nagrody zostaną przekazane autorowi prezentującemu podczas Konferencji.
Komitet Organizacyjny komunikuje się wyłącznie z autorem prezentującym.
W kwestiach nieujętych w niniejszym regulaminie ostateczny głos ma Komitet Organizacyjny Konferencji.
Nadesłanie abstraktu oznacza zaakceptowanie niniejszego regulaminu.
Komitet Organizacyjny zastrzega sobie prawo do zmiany przyjętych w regulaminie zapisów i zobowiązuje się do jak najszybszego powiadomienia o tym autorów prezentujących.