2009 Mental Health, a Theoretical and Practical Approach

7th Summer School in Health Promotion
Family Health Promotion: Mental Health
University of Transilvania of Brasov, Rumunia10-15czerwca po raz kolejny udaliśmy się na Szkołę Letnią. Tym razem celem naszej podróży był Braszow, w Rumunii, gdzie odbyła się już siódma edycja Summer School organizowanej przez Wydział Nauk Naszego Uniwersytetu we współpracy z naszymi partnerami z zagranicy. Tym razem naszym głównym partnerem była uczelnia z Brasov w Rumunii: University of Transilvania. Jednocześnie w projekcie udział wzięli goście z Niemiec, Portugalii, Turcji i Finlandii.

Tym razem szczególny nacisk położono na kwestie zdrowia psychicznego, a temat obrad brzmiał: Family Health Promotion: Mental Health. Cieszy, że i w tym roku na wyjazd udał się liczna grupa studentów WNoZ, których wyjechało aż 13. Studenci zaprezentowali przy tym cztery ciekawe i bardzo dobrze przygotowane, zarówno pod względem merytorycznym, językowym, jak i technicznym, prezentacje:
1. Aleksandra Chojnacka, Justyna Filipowicz i Tatiana Walerych (I rok SUM, zdrowie publiczne): Alzheimer’s disease – the most common form of dementia among the Elderly in Poland.
2. Dominika Cyborowska (II rok SUM, położnictwo): Postpartum Depresion.
3. Eliza Mikołajczak, Jaonna Marcysiak i Emilia Wietrzyńska (I rok SUM, zdrowie publiczne): Mental Healthcare system in Poland
4. Justyna Wieja, Natalia Wencławek, Agnieszka Rymkiewicz, Agnieszka Wajrak, Aleksandra Skorek, Żaneta Szarzyńska, Aleksandra Szumigaj (I rok SUM, fizjoterapia): The Level of Physical Fitness Among Men Living in Residential Homes.
Z kolei koordynator Summer School dr Jan Domaradzki z Katedry Nauk Społecznych wygłosił wykład na temat ruchu antypsychiatrycznego: Does Mental Illness Exist?
Warto podkreślić, że dla przeważającej części studentów (8) tegoroczna Summer School była drugą, w której uczestniczyli, co ukazuje atrakcyjność i korzyści, jakie płyną dla nich z letniego kursu.
Oprócz ciekawych wykładów i zwiedzania pięknego miasta położonego w samym sercu Transylwanii, atrakcją była wycieczka do zamku legendarnego Drakuli. NA szczęście wszyscy wrócili cali i zdrowi.

Program znajdziesz tutaj

_

Uczestnicy Summer School przed Aula Magna Uniwerystetu w Brasov

 

 

 

_

Nasza ekipa przed salą obrad