Profesor Ewa Baum mówi o roli rozwoju duchowego jak antidotum na uzależnienia

W dniach 22-23 października 2023 roku odbywała się w Poznaniu Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Nowe możliwości w terapii jamy ustnej w aspekcie estetyki twarzy”, na której wystąpili prelegenci z Belgii, Holandii i Polski.

Konferencja zorganizowana została przez Polskie Towarzystwo Lekarzy Estetyki Twarzy pod patronatem Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz Prezydenta Miasta Poznania.

Pierwszy dzień konferencji został poświęcony wykładom, podczas których prelegenci poruszali aspekty nie tylko medyczne, związane z nowymi możliwościami w zabiegach z zakresu estetyki twarzy, ale także psychologiczno-duchowe związane z estetyką twarzy, pojęciem piękna, atrakcyjności czy duchowości. W trakcie obrad wykład pt. Rozwój duchowy jako droga do akceptacji i antidotum na uzależnienia wygłosiła dr hab. Ewa Baum prof. UMP.

Drugi dzień konferencji natomiast został poświęcony warsztatom praktycznym związanym z wykonywaniem zabiegów z zakresu estetyki twarzy oraz stosowanych w zabiegach preparatach.