Prof. UMP dr hab. Ewa Baum mówi o zagadnieniach związanych z kształtowaniem przyjaznego pacjentowi systemu opieki zdrowotnej na I Kongresie Humanizacji Medycyny

W dniach 9-10 czerwca 2022 roku prof. UMP dr hab. Ewa Baum uczestniczyła w obradach I Kongresu Humanizacji Medycyny, zorganizowanego we współpracy Ministerstwa Zdrowia, Agencji Badań Medycznych i Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerami organizatorów byli: Konferencja Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Do udziału w Kongresie organizatorzy zaprosili naukowców, w tym rektorów i dziekanów wydziałów uczelni kształcących studentów na kierunkach medycznych, studenci kierunków medycznych, nauk o zdrowiu, nauk humanistycznych i społecznych, pracownicy jednostek zajmujących się sprawowaniem opieki zdrowotnej, przedstawiciele organizacji pozarządowych reprezentujących pacjentów, dziennikarze specjalizujący się w tematyce dotyczącej zdrowia oraz dyrektorzy i menadżerowie szpitali.

Ideą przewodnią Kongresu było usytuowanie w centrum procesu terapeutycznego dobra pacjenta, poszanowania jego godności i autonomii, tak aby zawsze znajdowały się w centrum wszystkich działań związanych z opieką nad pacjentem.

Rozkład sesji

>>> więcej informacji na stronie: https://www.kongreshumanizacjamedycyny.pl/dzien2

fot. Krystian Szczęsny

fot. Grzegorz Broniatowski