Dzień Sportu UMP: dr hab. Jan Domaradzki ustanawia "życiówkę" na dystansie 8 km

Pomimo trwania pandemii dnia 13 maja z okazji kolejnego Dnia Sportu Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zorganizowało szereg inicjatyw sportowych, w tym Maraton Fitnessu i Mistrzostwa UMP w pompkach kobiet i mężczyzn. Choć zawody odbywały się w formie zdalnej, do promocji sportu i aktywności fizycznej licznie przystąpili pracownicy i studenci Naszego Uniwersytetu.

Wśród uczestników znaleźli się także reprezentanci Katedry Nauk Społecznych i Humanistycznych, którzy włączyli się do organizowanej jest przez poznański oddział IFMSA-Poland akcji (Za)Bieganie 1.0., w ramach której uczestnicy wspólnie pokonywali dystansu minimum 5 km. Wyzwanie podjął się dr hab. Jan Domaradzki, który ustanowił "życiówkę" 8km z czasem 44:33, w nagrodę otrzymując dyplom uczestnictwa.