Działania na rzecz Integracji Imigrantów i Imigrantek w Poznaniu

W dniu 22.06.2022 roku, odbyło się ostatnie w roku akademickim 2021/2022 zebranie Zespołu ds. Polityki na rzecz Integracji Imigrantów i Imigrantek w Poznaniu, którego członkami są Prof. UMP dr hab. Ewa Baum i dr Katarzyna Głodowska.

Spotkanie było poświęcone zagadnieniom zdrowia i miało wskazać kierunek działań Miasta Poznania, których celem jest kreowanie polityki zdrowotnej w odniesieniu do rozwiązywania problemów zdrowotnych Imigrantów i Imigrantek w Poznaniu.

Prof. UMP dr hab. Ewa Baum i dr Katarzyna Głodowska przedstawiły rozwiązania, które zostały wypracowane w powyższej kwestii przez Zespół Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w odniesieniu do problemów zwiazanych z edukacją kadry medycznej oraz studentów kierunków medycznych w dziedzinie wielokulturowości.

PROGRAM WARSZTATU DOT. ZDROWIA