Dr Krzysztof Prętki zaprezentował działalność naukową i organizacyjną prof. zw. dr. hab. Antoniego Horsta (1915-2003) w świetle zbiorów Archiwum Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

4 listopada 2021 roku dr Krzysztof Prętki, kierownik Pracowni Historii Zdrowia Publicznego oraz Polityki Społecznej i Zdrowotnej, brał udział w odbywającej się na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Twórcy nietypowi i ich pozostałość aktowa” w ramach III Siedleckich Spotkań Archiwoznawczych, zorganizowanej przez Instytut Historii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i Archiwum Państwowe w Siedlcach.

Dr Krzysztof Prętki wygłosił wystąpienie pt. „Działalność naukowa i organizacyjna prof. zw. dr. hab. Antoniego Horsta (1915-2003) w świetle zbiorów Archiwum Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu”.

W konferencji brali udział, obok organizatorów, także naukowcy z: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie, Archiwum Państwowego w Warszawie, Archiwum Państwowego w Olsztynie i Zamku Liw Stowarzyszenia Kulturalnego Ziemi Liwskiej.