< Cofnij

Dr Krzysztof Prętki omówił problematykę ochrony zdrowia w okresie stanu wojennego w Polsce, na przykładzie czasopisma „Zdrowie Publiczne”

W dniach 14-15 grudnia 2021 roku w Gdańsku odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Stan wojenny i stany nadzwyczajne”, zorganizowana przez Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Była ona elementem obchodów 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i 51. rocznicy Grudnia '70.

W konferencji brał udział dr Krzysztof Prętki, kierownik Pracowni Historii Zdrowia Publicznego oraz Polityki Społecznej i Zdrowotnej, który wygłosił wystąpienie pt. „Problematyka ochrony zdrowia w okresie stanu wojennego w Polsce, na przykładzie czasopisma „Zdrowie Publiczne”.

W konferencji brali udział, obok organizatorów, także naukowcy z m.in.: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

Program konferencji