Dr Krzysztof Prętki brał udział w kwartalnej konferencji Komisji Historii Nauki Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, poświęconej problematyce historii kultury uzdrowiskowej

18 marca 2022 r. odbyła się kwartalna konferencja Komisji Historii Nauki Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, poświęcona problematyce historii kultury uzdrowiskowej.

Organizatorami konferencji byli: Komisja Historii Nauki Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie (przewodniczący: prof. dr hab. Michał Kokowski) i Zakład Humanistycznych Nauk Farmaceutycznych Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (kierownik: prof. dr hab. Bożena Płonka-Syroka).

W konferencji naukowej brał udział dr Krzysztof Prętki, kierownik Pracowni Historii Zdrowia Publicznego oraz Polityki Społecznej i Zdrowotnej, który wygłosił wystąpienie pt. „Józef Jankowiak (1904–1984), profesor nauk medycznych, lekarz balneolog, twórca i dyrektor Instytutu Balneoklimatycznego w Poznaniu”.

W konferencji, obok organizatorów, brali także udział naukowcy z: Instytutu Historii Nauki im. Ludwika i Aleksandra Birkenmajerów Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Opolskiej, Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu i Akademii Ignatianum w Krakowie.