Dr Krzysztof Prętki analizuje problematykę bezpieczeństwa zdrowotnego w Drugiej Rzeczypospolitej

27 października 2021 roku dr Krzysztof Prętki, kierownik Pracowni Historii Zdrowia Publicznego oraz Polityki Społecznej i Zdrowotnej, brał udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Bezpieczeństwo Polski w XX i XXI w. Aspekty pozamilitarne”, zorganizowanej przez Katedrę Nauk o Bezpieczeństwie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im.  Jana Długosza w Częstochowie.

Dr Krzysztof Prętki wygłosił wystąpienie pt. „Bezpieczeństwo zdrowotne w Drugiej Rzeczypospolitej”.

W konferencji brali udział, obok organizatorów, także naukowcy z m.in.: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu  Papieskiego  Jana  Pawła  II w Krakowie, Politechniki    Rzeszowskiej, Akademii Pomorskiej w Słupsku, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  w Bydgoszczy, Akademii   Marynarki Wojennej w Gdyni, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie i Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Łodzi.