DR KRZYSZTOF PRĘTKI ANALIZUJE HISTORIE I DZIAŁALNOŚĆ FIRMY LILPOP, RAU I LOEWENSTEIN W WARSZAWIE (1866-1944)

30 września 2021 r. dr Krzysztof Prętki, kierownik Pracowni Historii Zdrowia Publicznego oraz Polityki Społecznej i Zdrowotnej Katedry Nauk Społecznych i Humanistycznych, brał udział w Bydgoszczy w IX ogólnopolskiej konferencji naukowej z cyklu „Architektura miast” pt. „Architektura przemysłowa – architektura poprzemysłowa w XIX i XX wieku”, zorganizowanej przez Pracownię Dziedzictwa Kulturowego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury i wygłosił wystąpienie pt. „Firma Lilpop, Rau i Loewenstein w Warszawie (1866-1944). Historia i działalność”.

W konferencji brali udział także naukowcy z: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej, Muzeum Krakowa, Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy, Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu – Delegatury we Włocławku i Parku Kultury w Bydgoszczy.