Dr hab. Jan Domaradzki, prof. UMP i dr Katarzyna Głodowska na V Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Socjologia medycyny – promocja zdrowia – wellbeing" we Wrocławiu

W dniach 22-23 września 2023 roku dr hab. Jan Domaradzki, prof. UMP i dr Katarzyna Głodowska wzięli udział w V Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Socjologia medycyny – promocja zdrowia – wellbeing" we Wrocławiu, zorganizowanej przez Fundację Kreatywnie dla Zdrowia oraz Sekcję Socjologii Zdrowia i Medycyny Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Celem konferencji było pogłębienie teoretycznych i praktycznych rozważań dotyczących problematyki zdrowia i choroby, osadzonych w obszarach socjologii, socjologii medycyny, socjologii kultury, promocji zdrowia, medycyny, zdrowia publicznego, psychologii, pedagogiki i etyki.

Pracownicy Katedry wygłosili dwa referaty:

1. Postawy personelu pielęgniarskiego wobec odmowy przetaczania krwi przez Świadków Jehowy - badanie pilotażowe

(dr Katarzyna Głodowska, dr hab. Piotr Jabkowski, prof. UAM, dr hab. Jan Domaradzki, prof. UMP).

1. Doświadczenia opiekunów rodzinnych dzieci z chorobą rzadką (dr hab. Jan Domaradzki, prof. UMP).

Program Konferencji >>> pdf