Dr hab. Ewa Baum prof. UMP o znaczeniu Projektu „EDU-akcja 2022-2023″ na konferencji prasowej w dniu 27 stycznia 2022 r.

W dniu 27 stycznia 2022 roku odbyła się w trybie ONLINE konferencja prasowa, której tematem był projekt „EDU-akcja 2022-2023: Budowanie strategii edukacyjnej sprzyjającej społecznej inkluzji oraz rozwój edukacji zdalnej. Polski, norweski i islandzki kontekst”. Podstawą finansową jego realizacji jest dofinansowanie przyznane Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w kwocie 168 912 Euro (Komponent IV), w ramach Programu Edukacyjnego i w wyniku wygranych konkursów stypendialnych. Pieniądze pochodzą z Funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii. W konferencji, w charakterze moderatorów uczestniczyli: prof. dr hab. Ewa Murawska (Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu), dr hab. Ewa Baum, prof. UMP (Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu), dr hab. Mikołaj Rykowski (Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu) i prof. Jørn Eivind Schau (Uniwersytet Agder w Kristiansand, Norwegia).

W swoim wystąpieniu w trakcie konferencji dr hab. Ewa Baum prof. UMP podkreśliła znaczenie współpracy z partnerami Projektu „EDU-akcja 2022-2023″, krajowymi i zagranicznymi, i zwróciła uwagę na społeczne znaczenie edukacji włączającej. Zaznaczyła, że do współpracy nad realizacją zadań związanych z projektem zaproszeni zostali przedstawiciele różnych dyscyplin, w tym lekarze, etycy, socjologowie, a także specjaliści od nauczania zdalnego. Dr hab. Ewa Baum prof. UMP, wskazując na interdyscyplinarny charakter przedsięwzięcia, zwróciła uwagę na ideę zorganizowania warsztatów w ramach realizacji Projektu. Na koniec wskazała raz jeszcze na znaczenie społecznej inkluzji. W trakcie konferencji głos zabrali także pozostali jej uczestnicy.