Profesor Ewa Baum o godności i jakości życia pacjenta na XVII Forum Organizacji Pacjentów

W dniach od 8 do 9 lutego 2023 roku w Warszawie obradowało XVII Forum Organizacji Pacjentów, którego organizatorem była Fundacja Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, kierowana przez Prezesa ks. dr. Arkadiusza Nowaka. XVII Forum Organizacji Pacjentów zostało zorganizowane w związku z przypadającym w dniu 11 lutego obchodami Światowego Dnia Chorego. Na obrady Forum zaproszono ponad 150 liderów organizacji reprezentujących głos kilkuset tysięcy pacjentów z całej Polski, także przedstawicieli firm produkujących wyroby medyczne. W trakcie pierwszego dnia obrad odbył się panel dyskusyjny pt. „Różne oblicza innowacji w zdrowiu – jak wpływają na życie pacjentów?

Następnego dnia zaproszeni goście uczestniczyli w drugim panelu dyskusyjnym pt. „Godność i jakość życia pacjenta w chorobach przewlekłych.” Moderatorem panelu była red. Iwona Schymalla, a w dyskusji wzięli udział: Marcin Martyniak – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Małgorzata Łukowicz – Konsultant krajowa w dziedzinie rehabilitacji medycznej, dr hab. Ewa Baum prof. UMP – Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Marcin Czech – Prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, Arkadiusz Grądkowski – Prezes Izby POLMED, dr Jakub Gierczyński – ekspert ochrony zdrowia, Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelnia Łazarskiego i dr Arkadiusz Nowak – Prezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej Monika Łada – Prezes Fundacji „Stwardnienie Rozsiane.info”.

>>> Program XVII Forum Organizacji Pacjentów

Relacja z wydarzenia dostępna jest na stronie www.fop2023.pl