< Cofnij

O Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. „Zmęczenie – jego rola i wpływ na wygląd twarzy”

W dniu 24.11.2023 roku w Centrum Kongresowo - Dydaktycznym UM w Poznaniu odbyła się konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. Zmęczenie – jego rola i wpływ na wygląd twarzy zorganizowana przez Klinikę Ortodoncji i Dysfunkcji Narządu Żucia,  Katedrę i Zakład Psychologii Klinicznej, Katedrę Nauk Społecznych i Humanistycznych, Katedrę Chirurgii Stomatologicznej, Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej, przy współudziale Poradni Estetyki Twarzy UCSiMS oraz Polskiego Towarzystwa Lekarzy Estetyki Twarzy. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dr hab. Andrzej Tykarski, Naczelna Izba Lekarska, Prezydent Miasta Poznania oraz Wielkopolska Izba Lekarska.

Uczestnicy Konferencji w swoich wystąpieniach poruszali kwestie związane z różnym podejściem do badania zmęczenia: neurofizjologiczne, psychologiczne i psychofizjologiczne oraz problem ich subiektywnego rozpoznawania. Rozpatrywali także aspekt fizjologiczny snu, który przyczynia się do regeneracji fizycznej i psychicznej organizmu oraz rolę światła w terapii zmęczenia. Zostały poruszone także kwestie dotyczące terapii manualnej zmęczonej twarzy, zabiegów kosmetologicznych pobudzających krążenie krwi i poprawiających metabolizm komórkowy. Zwrócono także uwagę na  kwestie wizualnie wpływające na oznaki zmęczenia twarzy w zakresie opieki stomatologicznej i znaczenia braków w uzębieniu. Bardzo ważną kwestią było także ukazanie granic kompetencji lekarza i lekarza dentysty związanych z możliwościami medycyny estetycznej.

Program Konferencji

Wykład „Duchowość jako czynnik chroniący przed zmęczeniem” wygłosiła prof. Ewa Baum.

Natomiast Komitetem Organizacyjnym pokierowały dr n. med. Maja Matthews-Kozanecka jako przewodnicząca i lek. dent.  Magdalena Tuczyńska jako wiceprzewodnicząca, które jednocześnie pełniły rolę moderatorek Konferencji.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na nasze kolejne spotkanie, które odbędzie się 27 września 2024, a jego myślą przewodnią będzie: fizyczność, psychiczność i mentalność w estetyce twarzy. Wiemy już, że w tym  wydarzeniu będą czynnie uczestniczyli zaproszeni goście z Holandii, wybitni specjaliści z zakresu estetyki twarzy. Oprócz części wykładowej  zostały zaplanowane także warsztaty wspierające naturalne piękno twarzy, na których miło będzie z Wami się spotkać.