< Cofnij

Konferencja i debata ekspertów "Prawa pacjenta w systemie ochrony zdrowia"

Baner 1

Od 2002 roku, kiedy opublikowano Kartę Praw Pacjenta  w dniu 18 kwietnia we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej co roku obchodzony jest Europejski Dzień Praw Pacjenta. W związku z obchodami tego Dnia Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zapraszają na konferencję i debatę ekspertów Prawa pacjenta w systemie ochrony zdrowia, która odbędzie się w Poznaniu, w dniu 19. kwietnia 2023 r., o godz. 11:00 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

W konferencji, obok licznego grona ekspertów uczestniczyć będzie Minister Zdrowia dr. Adam Niedzielski oraz Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomieja Chmielowca. W trakcie obrad wystąpi z wykładem Pacjent odmienny kulturowo w Polsce dr hab. Ewa Baum, prof. UMP która weźmie również udział w debacie ekspertów. W debacie uczestniczyć będzie także prof. dr hab. Michał Musielak.

Rejestracja:
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja do dnia 14.04.2023 pod adresem internetowym: www.rejestracja.bok-ump.pl/prawapacjenta2023.

Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja monografii obejmujących problematykę praw pacjenta, które przygotowane zostały przez ekspertów pod patronatem: Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

» Szczegółowe informacje