< Cofnij

EDU-Akcja 2022-2023

Z wielką radością informujemy, że Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uzyskał finansowanie projektu EOG/21/K4/0002 pt. „EDU-Akcja 2022-2023: budowanie strategii edukacyjnej sprzyjającej społecznej inkluzji oraz rozwój edukacji zdalnej. Polski, norweski i islandzki kontekst”, finansowanego w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2022-2023 Program Edukacja.

Projekt jest realizowany w ramach konsorcjum, w skład którego wchodzi:  Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (Lider projektu), Universitetet i Agder (Norwegia), Menntaskóli i tónlist (Islandia), Skien kulturskole (Norwegia), Listaháskóli Íslands (Islandia), Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Zakład Filozofii Medycyny i Bioetyki, Katedra Nauk Społecznych i Humanistycznych.

Celem projektu jest zmniejszenie poziomu różnic gospodarczych i społecznych jakie dzielą kraje, z których pochodzą partnerzy projektu oraz wzmocnienie ich wzajemnych relacji w obszarze edukacji, poprzez realizację wspólnych inicjatyw.

Kwota dofinansowania w ramach Funduszy EOG: 143 575.20 euro 

Jest to kolejny projekt realizowany przez Katedrę Nauk Społecznych i Humanistycznych UMP w ramach Mechanizmu Finansowego EOG Program Edukacja. Kierownikiem projektu ze strony Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego jest dr hab. Ewa Baum, prof. UMP.