Dr Krzysztof Prętki analizuje przeobrażenia systemu ochrony zdrowia w Polsce w okresie funkcjonowania rządu Ignacego Jana Paderewskiego

15 maja 2021 r. dr Krzysztof Prętki, kierownik Pracowni Historii Zdrowia Publicznego oraz Polityki Społecznej i Zdrowotnej Katedry Nauk Społecznych i Humanistycznych, brał udział w Interdyscyplinarnej Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Ignacy Jan Paderewski. Artysta, Demokrata, Polityk. Ojcu Niepodległości w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i setną rocznicę uchwalenia Konstytucji Marcowej”, zorganizowanej przez Polski Uniwersytet na Obczyźnie im. Ignacego Jana Paderewskiego w Londynie i Polską Wspólnotę w Wielkiej Brytanii w ramach Polish Heritage Days 2021:

W panelu „Dwudziestolecie międzywojenne” dr Krzysztof Prętki wygłosił wystąpienie pt. „Przeobrażenia systemu ochrony zdrowia w Polsce w okresie funkcjonowania rządu Ignacego Jana Paderewskiego”.

W konferencji brali udział także, obok organizatorów, naukowcy z: University at Buffalo, State University of New York, Royal Military Academy Sandhurst, Bułgarskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie oraz Instytutu im. gen. Władysława Andersa w Lublinie.

>>>Program Konferencji<<<